Kuriozitete

Vetëm 1 në 100 njerëz e gjen imazhin e dytë në këtë foto, a je ti një nga ata?

Testet e inteligjencës janë ata që nxjerrin në pah zgjuarsinë e njerëzve. Shumica prej tyre përfshijnë gjetjen e formulave të caktuara apo datave historike. Por testi që ka qarkulluar së fundmi në internet kërkon vetëm të përqendroheni në një foto dhe të gjeni çfarë fshihet brenda saj. Iluzionet optike dhe …

Lexo më tepër »

E mbani mend vajzën shqipëtare që u martua me një njeri me ngjyrë. E dhimbshme ajo çfarë ka ndodhur me të…

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy vitesh marrëdhënie, ajo mbeti shtatzënë por prindërit i kërkuan ta …

Lexo më tepër »

E quajtën “përbindësh” për shkak të syve të veçantë, kjo e vërtetë e 8-vjeçarit po “çmend” botën

Abushe është djaloshi 8-vjeçar nga Etiopia, i cili ka mahnitur botën me sytë e tij të veçantë. Në fshatin e tij , atë e cilësonin si “përbindëshi” pasi askush nuk kishte parë sy të tillë më parë. Djaloshi vuan nga sindroma “Waardenburg” dhe një nga karakteristikat e kësaj sindrome është …

Lexo më tepër »

E mbani mend vajzën e cila u martua me një njeri me ngjyrë. E dhimbshme ajo çfarë ka ndodhur tani me të

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy vitesh marrëdhënie, ajo mbeti shtatzënë por prindërit i kërkuan ta …

Lexo më tepër »

Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka, kolesterolin e lartë…

Qëllimi kryesor i këtij eliksiri gjerman është trajtimi dhe parandalimi i bllokimit të arterieve. Por përveç kësaj kjo kurë trajton edhe kolesterolin e lartë, infeksionet dhe ftohjen, pastron mëlçinë dhe rrit sistemin imunitar. Kjo kurë natyrale ka vetëm nga 4 përbërës: 4 thelpinj hudhre të mëdha 4 limonë të paqëruar …

Lexo më tepër »