Kuriozitete

Kujdes, mos e humbisni shansin! Nëse keni nga këto monedha, mund të bëheni milioner

Sipas disa lajmeve të shpërndara në median ndërkombëtare flitet se disa monedha metalike mund të shiten dhe kushtojnë mijëra euro. Monedhat të gjendura në galerinë e mësipërme janë monedha të cilat kanë një vlerë shumë të madhe në tregun ndërkombëtar. Monedha ku figuron Mbretëresha e Monakos është shumë e rrallë …

Lexo më tepër »

Mendoi se ishte shtatzënë, por kur shkon në spital e kupton se kishte vetëm pak orë jetë

Ishte i frikshëm transformimi i kësaj gruaje, brenda një muaji, duke u shëndoshur në mënyrë të pabesueshme. Bëhet fjalë për Kathryn Murphy, gruaja e cila fillimisht mendoi se ishte shtatzënë pas fryrjes së barkut, dhe bëri testet të cilat i dolën negative. Pas kësaj, kur ajo shkoi në spital dhe …

Lexo më tepër »

Flet e përlotur gruaja që tentoi të hidhej nga oxhaku: Më hoqën nga puna për një fjalë

Tashmë është bërë e zakontë që persona të ndryshëm me probleme familjare apo sociale tentojnë të kryejnë vetëvrasje. Antoneta Sala nga qyteti i Kuçovës pas largimit nga puna, në 20 tetor hipi në një kullë ku kërcënonte se do hidhej. 52-vjeçarja pasi mbaroi studimet si operatore prodhimi nafte ne vitin …

Lexo më tepër »

Mos u jepni shumë antibiotikë fëmijëve, ja si ndikojnë tek ata

Antibiotikët janë ilaçe të rëndësishme, por përdorimi i tepërt i tyre çon në një numër të madh kërcënimesh të shëndetit. Sipas një studimi të ri, përdorimi i antibiotikëve më shumë sesa duhet çon në një problem tjetër, shtimin e peshës. Studiuesit nga “Johns Hopkins Bloomberg” kanë gjetur se fëmijët që …

Lexo më tepër »

Zbulohet sekreti i japonezeve për lëkurë të pastër, mund ta aplikoni të gjithë

A e dini se çfarë bëjnë gratë japoneze që të kenë lëkurë të shkëlqyeshme dhe të hijshme? Pas një hulumtimi, kuptohet për një ritual japonez të ujit të pijshëm në stomak bosh menjëherë sapo të zgjoheni në mëngjes, transmeton lajmi.net Sipas studimeve të shumta, kjo praktikë e thjeshtë siguron rezultate …

Lexo më tepër »