Kuriozitete

Në çfarë moshe e kanë humbur virgjërinë vajzat e reja? Përgjigjet që do iu lënë pa fjalë (Video)

Virgjëria mbetet një temë mjaft e diskutueshme në shoqëri dhe në vendin tonë konsiderohet ende si një temë tabu. Mirëpo, duket se vende të tjera, e kanë tejkaluar këtë problem. Rasti më konkret në Amerikë, ku duket se vajzat apo djemtë nuk e kanë fare problem të tregojnë moshën e …

Lexo më tepër »

Kapet makina me heroinë, si e kishin fshehur shqiptarët drogën me mekanizëm të veçantë

Në territoret greke është gjurmuar një automjet me targa shqiptare, brenda të cilit u gjet një sasi prej 6 kg heroinë. Operacioni u zhvillua në portin e Igumenicës. Droga ishte fshehur në një pjesë të bagazhit të makinës tip “BMW” dhe hapej me një portë të veçantë e ndërtuar posaçërisht për lëndën …

Lexo më tepër »

“Do ta digjia shtëpinë nëse e gjej këtë brenda”, insekti që po tmerron internetin [VIDEO/FOTO]

Një video e publikuar së fundi në mediat sociale, ku paraqitet një insekt misterioz po tmerron njerëzit. Madje disa prej tyre kanë deklaruar se do digjnin shtëpinë nëse do ta gjenin këtë krijesë, shkruan Daily Mail. Krijesa e cila është filmuar në Indonezi ka pamjen e një fluture dhe trupin …

Lexo më tepër »

“Çmendet” fatorinoja dhe godet me grushta shoferin e autobusit, tmerrohen udhëtarët

Sherret që ndodhin në autobusët e kryeqytetit janë kthyer në skena të rutinës tonë të përditshme. Në fund të fundit ç’kusur kanë udhëtarët të dëgjojnë fjalë të ndyra dhe t’u prishet humori gjatë ditës. Në një prej autobusëve të linjës së Tiranës së re ndodhi një sherr midis shoferit dhe …

Lexo më tepër »