Sport

Atmosferë e jashtëzakonshme po mbretëron tek Kombëtarja, gjithë ekipi ja fillojnë këngës…

Kombëtarja është grumbulluar në Antalia në kuadër të ndeshjes miqësore me Italinë. Në ekip, atmosfera duket mjaft gazmore dhe lojtarët po arëgëtohen me njëri-tjetrin. Protagonist i mbrëmjes ka qënë pikërisht përgjegjësi i bazës materiale, Fatos Kademi. Ai ka përshëndetur çunat e Kombëtares me këngën e famshme “Tate, tate du fustan” …

Lexo më tepër »

Gazetarja ndalon për intervistë “yllin” e Maqedonisë, reagimi i tij e lë pa fjalë

Pas ndeshjes Maqedoni-Shqipëri e cila përfundoi në barazim 1-1, Ilda Bjeleri ka marrë në intervistë sulmuesin e Maqedonisë, Alioskin duke e pyetur për përshtypjen e ndeshjes. Ajo ia bëri pyetjen në gjuhën angleze, por ai refuzoi t’i flistë kësaj të fundit në Anglisht, pasi ai flet shumë mirë shqip dhe …

Lexo më tepër »

Shqipëria nuk reziston dot, barazon me Maqedoninë, Roshi nga “ëngjëll” në “djall”

Kombëtarja shqiptare ka barazuar sot me rezultatin 1-1 në Strumicë përballë Maqedonisë, ndeshje e vlefshme për eleminatoret e Botërorit 2018. Kuqezinjtë e drejtuar nga Panucci kanë bërë një lojë kryesisht të dobët dhe të lexueshme, ndaj dhe barazimi sot duhet të na kënaqë të gjithëve. Gjithsesi, me pak fat, Shqipëria …

Lexo më tepër »

Zyrtari maqedonas i kërkoi shqiptarit të heqë flamurin tonë nga stadiumi, ai e sfidon keq dhe i bën gjëmën

Zllatko Andonovski, zëdhënës i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ka kërkuar sonte nga gazetarët shqiptarë nga Tirana të heqin flamurin kombëtar nga vendi i gazetarëve në stadiumin e Strumicës. Megjithëse Andonovski ka kërkuar heqjen e flamurit, duke u arsyetuar në siguri, gazetari Ervin Baku nuk e ka miratuar kërkesën e …

Lexo më tepër »