E mbani mend vajzën shqipëtare që u martua me një njeri me ngjyrë. E dhimbshme ajo çfarë ka ndodhur me të…

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy vitesh marrëdhënie, ajo mbeti shtatzënë por prindërit i kërkuan ta …

Lexo më tepër »

Shenjat që shkojnë më shumë me njëra tjetrën. Ja cilat janë “çiftet e zodiakut”!

Mund të duket diçka qesharake të pyesësh partnerin potencial se çfarë shenje je, por gjithashtu është shumë shokuese se sa të drejtë ka astrologjia në përcaktimin e karakteristikave. Në fakt, disa besojnë se shenjat astrologjike mund të lidhin ose të ndajnë një çift. Më poshtë janë të renditura disa nga …

Lexo më tepër »

E quajtën “përbindësh” për shkak të syve të veçantë, kjo e vërtetë e 8-vjeçarit po “çmend” botën

Abushe është djaloshi 8-vjeçar nga Etiopia, i cili ka mahnitur botën me sytë e tij të veçantë. Në fshatin e tij , atë e cilësonin si “përbindëshi” pasi askush nuk kishte parë sy të tillë më parë. Djaloshi vuan nga sindroma “Waardenburg” dhe një nga karakteristikat e kësaj sindrome është …

Lexo më tepër »