Kujdes, mos e humbisni shansin! Nëse keni nga këto monedha, mund të bëheni milioner

Sipas disa lajmeve të shpërndara në median ndërkombëtare flitet se disa monedha metalike mund të shiten dhe kushtojnë mijëra euro. Monedhat të gjendura në galerinë e mësipërme janë monedha të cilat kanë një vlerë shumë të madhe në tregun ndërkombëtar. Monedha ku figuron Mbretëresha e Monakos është shumë e rrallë …

Lexo më tepër »

Shkrimi i keq i mjekëve shkakton vdekjen e 7 mijë personave në vit…

Hulumtuesit amerikanë kanë ardhur në përfundim që mungesa e bukurshkrimit te mjekët është fatale për shumë pacientë nëpër spitalet e Shteteve të Bashkuara, transmeton Gazeta Metro. Sipas një raporti të Akademisë së Shkencave të Institutit Kombëtar të Mjekësisë – të publikuar më 2016 – fakti që infermierët apo farmacistët nuk …

Lexo më tepër »