STUDIUESIT vërtetojnë se kjo është PIJA që ju dobëson

Një pije magjike për humbje peshe përbëhet nga mjaltë dhe kanellë.
1 Gotë ujë
1 lugë çaji kanellë pluhur
1 lugë çaji mjaltë

Zieni ujin, hidhni në të pluhur kanelle. Lëreni ujin të marrë të gjithë mirësinë e kanellës për rreth 10 minuta. Kullojeni çajin, shtoni mjaltë dhe mund ta pini. Për rezultate më të mira pini këtë dy herë në ditë, një herë në mëngjes në stomak bosh dhe 1 orë para se të flini.
Shënim – Asnjëherë mos shtoni mjaltë në ujë të nxehtë, ai do të shkatërrojë enzimat në mjaltin e papërpunuar.
Mjalti ka një indeks glicemik më të shëndetshëm (GI) se sa sheqer, prandaj nuk shkakton nxitjen e sheqerit, por gradualisht thithet nga trupin jonë.

Kanellë stabilizon nivelet e sheqerit në gjak dhe rrit metabolizmin e glukozës. Meqenëse nivelet e larta të sheqerit në gjak mund të çojnë në ruajtje më të madhe të yndyrës, kanella ndihmon në parandalimin e kësaj. Kanellë përmirëson funksionin e insulinës. Kështu, ju humbni peshë